Novinky

Klíště, pomóóóc!!!

11.05.2017 13:58

Konečně to vypadá, že venku už definitivně zůstane jaro a díky tomu se začíná ve velkém vyrážet do přírody. Navíc je za dveřmi období škol v přírodě, a proto se opět stávají aktuálním tématem klíšťata a repelenty. Osobně jsem vždycky byla zvyklá používat jako odpuzovač veškerého hmyzu čistou levandulovou silici, kterou jsem rozetřela v dlaních a nanesla na vlasy a oblečení doslova od krku až k patě. Bohužel jsem velmi brzo zjistila, že na škole v přírodě mé děti nejsou schopny udržet v paměti, že by měly něco takového pravidelně praktikovat. Chemické repelenty jsem používat nechtěla, na výrobu přírodních domácích jsem pohodlná a tak když jsem zjistila, že Eurona má repelentní náramky, rozhodla jsem se je vyzkoušet. Protože nezklamaly, budeme je letos používat už třetí sezónu :).

Co mám na náramku ráda a jak s ním zacházet:

 • Odpuzuje klíšťata, komáry, vosy i včely – vyzkoušeno na rodině a spokojenost. Údajně má fungovat i na blechy, ale ty jsme zatím neměli, tak nevím :).
 • Obsahuje jen přírodní látku (lavandin), žádná chemie
 • Na dovolené s ním spím (komáři) a z důvodu intenzivní vůně si ho dávám na kotník – komu by voněl příliš, doporučuji ho nosit na noze i přes den
 • Když náramek sundáte, dejte ho do utěsněné krabičky – stačí plastová s víčkem (třeba taková ta „do mikrovlnky“), nebo šroubovací zavařovací sklenice. Pokud s ním budete takto zacházet, vydrží vám s přehledem celou hmyzí sezónu.
 • Určitě se s ním nesprchujte ani nekoupejte, snížili byste tím jeho účinnost.
 • TIP 1: Náramky z loňska, které stále voní, dáváme na chatě do oken, aby nám tam nelétali komáři a vosy
 • TIP 2: Účinek lze posílit aplikací levandulového aromatika NA OBLEČENÍ – testováno na mé mamince a jejím psovi po dvě léta :).

Přeji nám všem slunečné jarní dny bez veškerého obtěžujícího hmyzu :)!

NAKUPUJTE ZA VELKOOBCHODNÍ CENY - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny 

 

 

 

Šťastná kočka

03.05.2017 19:52

To, že je většina koček žijících u milujících páníčků šťastná, je celkem jasná věc. Občas se ovšem stane, že může být nešťastný páneček. Proč? Protože kočička nemusí vždycky spořádaně chodit jen na svůj záchod, a odstranit takové voňavé nadělení tak, aby zvířátko použité místo nezačalo používat jako alternativní toaletu, může být občas i pěkný oříšek. Proto jsem s velmi uvítala existenci přípravku s příznačným názvem Šťastná kočka. A copak umí?

Zde jedna zkušenost za všechny (podělila se kolegyně Danielka Šiknerová): Tento přípravek jsem začala používat s příchodem koťátek naší kočky, která je zvyklá být venku. Jedno kotě se nám však ze začátku nedařilo naučit vykonávat potřebu venku, tak se čas od času stalo, že měla svá místečka u nás doma. Koupila jsem tento přípravek a po úklidu vždy vyčistila ještě tím. Funguje perfektně. Místo vydezinfikuje a kočka na něj opětovně opravdu nejde.

TIP NAVÍC: Lze použít i na počůranou matraci od dětí, pokud ji nemůžete hned vyprat. Stačí přestříkat a hotovo, situace zachráněna :).

NAKUPUJTE ZA VELKOOBCHODNÍ CENY - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny

 

 

 

František už nemá jizvu!

24.04.2017 15:21

Jaký František? Jakou jizvu? To vám bylo tak:

Někdy začátkem ledna sdílela kolegyňka na naší uzavřené diskusi na Facebooku zážitek se svou tchýní, která jí líčila zkušenost s bambuckým máslem s rakytníkovým olejem. Tchýně si pochvalovala, že tchánovi (onen František) zmizela čerstvá jizva na čele poté, co si ji pravidelně natíral již zmíněným máslem. U nás ho používáme nejčastěji na suché rty, případně paty. Přendala jsem si ho trochu do malého kelímku a hned mám „kabelkové“ balení, které je právě na ty rty k nezaplacení. Použít se ovšem dá i na následující:

 • Na těhotenské bříško jako prevence strií
 • Na suché ruce, i pokud se loupe kůže
 • Po opalování
 • Na spálený nos :)
 • Na konečky vlasů, skvěle regeneruje
 • Na opary
 • Na lokty
 • Na obličej místo krému
 • K promazávání celého těla u ekzematické suché kůže – opakované dobré zkušenosti s dětmi klientek i kolegyň

Jedno velké pozor – pokud jste alergičtí na včelí vosk, určitě nepoužívejte na obličej! Jestli si nejste jistí, zda jste nebo ne, natřete na malé místo za ucho, nechte působit během dne a večer zkontrolujte. Pokud je místo zarudlé či svědí, máte alergii.

NAKUPUJTE ZA VELKOOBCHODNÍ CENY - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny

 

 

 

V čem vám pomůže ručka?

19.04.2017 13:13

Tedy přípravek na ruční praní, kterému u nás nikdo neřekne jinak než „ručka“ :).  Beru ho už automaticky na cesty, ale ráda ho používám i doma a to vůbec ne na ruční praní. Prát doma v ruce jsem totiž opravdu pohodlná :).

Ručka je nejsilnější odmašťovač z pracích prostředků, které Eurona nabízí. Je vysoce koncentrovaná, funguje i ve studené vodě, velmi pění a stačí opravdu malé množství. Voní podobně jako mýdlo Dove a má jemnou konzistenci, takže šetří i pokožku rukou. Dřív jsem při úklidu či ručním praní musela vždycky používat rukavice, protože mi přípravky vždy velmi dráždily a vysušovaly ruce; toto s Euronou odpadlo, což mi velmi zpříjemnilo život.

Na co všechno tedy lze použít ručku?

 • Na hodně ušpiněné/zamaštěné oblečení (např. montérky) i do pračky - dejte opravdu hodně malé množství (čajová lžička), jinak bude pěna všude
 • Na podprsenky, jemné prádlo, halenky – jak v ruce, tak i do pračky, opět dát jen maličko a příslušný prací program
 • Na zašpiněné plyšáky všech velikostí, můžete nechat prát i potomka :)
 • Kolegyni zachránila i bílé tričko zašpiněné borůvkovou ledovou tříští, stačila teplá voda z kohoutku a ručka
 • Vypere i šmírování z řetězu z kola nebo černou mastnotu po grilování - nechat působit a vyprat
 • Na zimní bundy, krásně prokoukly světlé rukávy i límec od makeupu
 • Další kolegyně měla fleky na oknech na bílém parapetu. Nevěděla, od čeho byly, ale ničím to nešlo dolů. Natřela ho ručkou, nechala den či dva a fleky zmizely.
 • Poslední, TOP tip: Na vlasy po použití odvšivovacího olejového šamponu, který ničím nešel smýt – velmi pomohla a pokožce vůbec neuškodila. Testováno na rodině kamarádky, ale použití je na vlastní nebezpečí :).

 

Přeji krásné jarní dny a hodně radosti s ručkou i s Euronou :)!

NAKUPUJTE ZA VELKOOBCHODNÍ CENY - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny

 

 

 

3 tipy, které vám pomohou zatočit s chřipkou a nachlazením

23.01.2017 14:13

Venku mrzne, až praští, a stejně jako v minulých letech řádí všude kolem nachlazení a chřipky.  V naší rodině v podobných situacích používáme s úspěchem následující:

 • Aloe vera S.O.S. sprej: Skvělá věc, mám ho přelitý do lahvičky od Vincentky, takové té s aplikátorem a stříkám do nosu, kdykoli se o někoho z nás pokouší rýma. Při bolestech v krku si s ním vytírám vatovou štětičkou („uchošťourem“) mandle. Pokud se mi nemoc nepodaří podchytit včas a pořádně se rozjede, užívám vnitřně tak, že si každých 20-30 minut stříknu do pusy a spolknu. Mám opakované zkušenosti, že se nemoc v začátcích povedlo rozehnat, nebo její průběh a celou následnou rekonvalescenci výrazně urychlit.
 • Bambucké máslo s rakytníkem a vitamínem E: Vyloženě hojivý balzám na odřený nos a suché rty, na doléčení oparu. Využijete ho i místo krému teď v zimě (ideální na hory), na popraskané paty, na jizvy, na lokty i jako tělový krém. Pokud trpíte alergií na včelí pyl, nepoužívejte ho na obličej (obsahuje totiž včelí vosk).
 • Aloe vera gel: Užíváme preventivně, protože mimo jiné zvyšuje imunitu. Jakmile začne ve škole období nemocí, dávám ji dětem jako kúru tak dlouho, dokud se to nepřežene.  Stejně tak jim ji dávám ve chvíli, kdy vidím, že na ně něco „leze“. Sama ji používám podpůrně na jaře a na podzim, kdy postupně vyberu 4 balení (vystačí mi na cca 6 týdnů, dávkování je podle váhy). Nedám na aloi dopustit, protože nemocní jsme minimálně.
 • A jeden tip navíc: Při suchém kašli oceníte domácí tymiánový sirup, který je hotový během 5 minut a skvěle zabírá. Hrneček cukru rozpusťte ve stejném množství vody a přiveďte k varu. Když se voda s cukrem vaří, vsypte do ní sáček tymiánu (koupíte běžně v obchodě jako koření, sáček má cca 14 g).  Hned odstavte z plotny, nechte vychladnout a sceďte. Užívejte každou hodinu  čajovou lžičku až do úlevy, přes noc uchovávejte  v lednici. Testováno na vlastních dětech od 5 let věku :).

 

NAKUPUJTE ZA VELKOOBCHODNÍ CENY - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny

 

Jak nám ulehčí práci zázračný agent?

15.11.2016 10:52

Multifunkční agent s obsahem kyslíku patří mezi nejoblíbenější výrobky. S čím vším nám dokáže pomoci :)?

 •   S plísněmi (na stěnách, v koupelně apod.):
 1. Do láhve s rozprašovačem nalijte 250ml vody o teplotě  asi 50°C.  Pak nasypte odměrku agenta, protřepejte, aby se prášek pokud možno rozpustil a nastříkejte na čištěný povrch. Láhev je možno zakoupit od Eurony za 29,- Kč.
 2. Pokud je povrch omyvatelný, opláchněte ho.
 3. Pokud je plíseň ve stěně prorostlá, agent už nepomůže (na to máme jiný přípravek). Dokáže ji "pouze" zastavit.
 • Čištění dřezu (možno i granitového) – odměrku agenta ve dřezu zalít vařící vodou a nechat zhruba 15-20 minut pracovat. Až budete dřez vypouštět, vyčistí se zároveň i odpad.
 • Čištění dětských lahviček, cyklistických lahví - veškerých nevyčistitelných "pítek", konvic, hrnků, zašlých hrnců, termosek: Půl odměrky agenta nasypte do nádoby, kterou čistíte a zalijte vařící vodou.  Po 20 minutách vodu vylijte a pořádně  opláchněte.
 • Špinavé podlahy – roztok horké vody a agenta (2 odměrky do kyblíku) – nanést na podlahu, po 20 minutách  setřít.
 • Dětské pleny - namočit do roztoku agenta a horké vody, nechat působit dle stupně znečištění a vyprat.
 • Staré skvrny (i od pampelišek!) - roztok horké vody (zhruba 200 ml) a půl odměrky agenta nanést na skvrnu a zhruba po půl hodině vyprat.
 • Praní – přidat odměrku do pračky s bílým prádlem (možno použít i při praní záclon) – nádherně vybělí

 

 • Čalounění a koberce:
 1. Do láhve s rozprašovačem nalijte 250 ml vody o teplotě cca 50°C, přidejte jednu odměrku agenta, protřepejte, aby se prášek pokud možno rozpustil a nastříkejte na čištěný povrch. Láhev je možno zakoupit od Eurony za 29,- Kč.
 2. Nechte působit, dokud skvrny nezmizí. Poté suchou houbičkou odsajte zbytek tekutiny, nastříkejte čistou vodu a opět odsajte.

 

 • Čištění odpadů:
 1. Do odpadu nalijte 1,5 litru vařící vody a přidejte 2-3 odměrky prostředku.
 2. Nechte působit 30 minut, potom zalijte ještě 1 litrem horké vody a nechte působit 15 minut.
 3. Po skončení důkladně propláchněte tekoucí vodou.
 4. Vhodné jako pravidelná údržba odpadů, nebo do odpadů v kuchyni, s vlasy v odpadu v koupelně si bohužel neporadí.

 

Názorná ukázka:

1.) Babiččin hrnec z chaty, do kterého se dávají odpadky posléze odnesené na kompost z 80. let, pořádně nečištěn roky :) 

2.) Během působení agenta (1 odměrka, zalito horkou vodou)

3.) Po vypláchnutí (bez drhnutí, pouze lehce otřeno jemnou stranou houbičky)

 1.  

NAKUPUJTE ZA VELKOOBCHODNÍ CENY - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny

 

 

Dovolená na Kosu, která mě nestála ani korunu :)

19.06.2016 15:21

Když jsem se na konci loňského dubna zaregistrovala u Eurony, asi jsem až tak úplně netušila, co všechno se následně změní. Registraci jsem zvolila proto, že jsem chtěla vyzkoušet české výrobky, které výborně fungují, krásně voní a ještě jsou ekologické. A právě registrace mi umožnila nakupovat přímo od výrobce za velkoobchodní ceny bez jakýchkoli povinností typu pravidelných nákupů, což mi vyhovovalo a tak jsem si ji nechala od kamarádky zařídit.
Výrobky se mi velmi osvědčily, domácnost byla čistá a voňavá s minimální námahou (ano, uklízím nerada a nestydím se za to). Začala jsem zvažovat možnost, že bych se Euroně mohla věnovat víc a něco si přivydělat. Má práce výživového poradce mě sice bavila, ale přece jen byla hodně časově náročná, pokud bych se jí věnovala naplno. Protože jsem ovšem chtěla trávit také čas se svou rodinou, naplno jsem ji nedělala. A výsledek?  Logický, jako u většiny lidí, kteří pracují takříkajíc sami na sebe. Když nepracujete, nic si nevyděláte. Nechat se zaměstnat nepadalo do úvahy, protože vídat děti jen o víkendu a po večerech pro mne bylo nepřijatelné, a navíc bych na tom nebyla finančně o mnoho lépe, než když jsem dělala jídelníčky.
Přivýdělek ve formě spolupráce s Euronou mi proto přišel jako zajímavý nápad a tak jsem to zkusila. Nic jsem neriskovala – řekla jsem si, že když to nevyjde, budu tam, kde jsem teď, takže o nic nejde. A jak to dopadlo? Po roce a měsíci spolupráce jsem se za odměnu dostala na Dovolenou snů na řecký ostrov Kos, kam jelo 45 nejúspěšnějších „Euroňáků“. Vtipné na tom je, že když loni na dovolenou za odměnu letěly kolegyně a já jim v dobrém opravdu hodně záviděla, bylo mi řečeno, že za rok na sto procent letím taky. Tvářila jsem se značně pochybovačně, že to přece není možné, abych já... Pak jsem si ale řekla, že proč vlastně ne - a ono to vyšlo!
Závěr? Kdo chce v životě něčeho dosáhnout a ví PROČ, nemůže neuspět. Mé PROČ bylo od začátku jasné – svoboda časová i finanční. Chci být se svými dětmi, když to potřebují, neřešit, kam s nimi o prázdninách a co dělat, když jsou „už zase“ nemocné. Dovolená na Kosu byla k tomu všemu už jen příjemný bonus. A co vy? Znáte to své PROČ?

Užijte si nádherné léto plné krásných voňavých zážitků!

 

NAKUPUJTE ZA VELKOOBCHODNÍ CENY - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny

 


 

7 tipů pro čisté a voňavé prádlo

21.01.2016 18:41

Pračku máme doma téměř všichni a život bez ní si už umí představit málokdo. Víme ale, co všechno je třeba udělat pro to, abychom měli prádlo skutečně čisté a voňavé?

 

 

 • Používáme kvalitní prací prášky/gely a ty správně dávkujeme dle doporučení výrobce.
 • Pračku nepřeplňujeme - pokud je ta naše na 5kg prádla, 6 kg prostě kvalitně nevypere. Je navíc pravděpodobné, že pokud pračku nacpeme víc, než je zdrávo, budeme mít na prádle zbytky prášku. Jestli máme v rodině alergika nebo jedince s citlivější kůží, rozhodně nám za to nepoděkuje.
 • Prádlo třídíme podle druhu a barevnosti, vybíráme odpovídající program a teplotu.
 • Po praní necháme dvířka pračky pootevřená.  Pryž ve spodní části vytřeme do sucha (pokud by tam zůstala voda, bude velmi brzo zapáchat a pryž může začít plesnivět). Pootevřený necháme i vrchní dávkovač, který také vytřeme.
 • Odjíždíme-li na delší dobu (např. na dovolenou), je vhodné vypustit vodu z pračky, případně vyčistit filtr, který je umístěn v pravém spodním rohu.
 • Jednou za 3 měsíce pračku vyčistíme čističem pračky.
 • Pokud dodržujeme všechna doporučení, můžeme si už jen zaslouženě užívat skvěle fungující pračku a prádlo, které vypadá jak z televizních reklam :)

 

 

NAKUPUJTE ZA VELKOOBCHODNÍ CENY - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny


 

 

Vánoční úklid s nohama na stole :)

02.11.2015 16:03

Se začátkem listopadu začínáme pomalu přemýšlet o vánočním úklidu. Pro někoho to je nemilá povinnost, pro jiné zábava. Jak jste na tom vy?

Na úklid většinou vyrážíme vyzbrojeni mnoha různými přípravky: na okna, zrcadla, dlaždice, koupelnovou keramiku, vodovodní baterie, kuchyňské spotřebiče, podlahy, WC, koberce a mnoho jiných. Dříve jsem natáhla gumové rukavice, abych si nezničila ruce všemi těmi chemikáliemi, zhluboka se nadechla a vydala se do boje. Dnes to už není nutné. Už vím, že úklid může být daleko příjemnější, voňavý, šetrný k životnímu prostředí a dokonce také podstatně levnější. Ptáte se jak to? Jednoduše – používám při úklidu prostředky od Eurony. Kromě ekologie mne k ní přivedla i nádherná vůně výrobků – jsou cítit po ovoci, levanduli, svěže nebo prostě jen čistotou.
Velkou předností je také zcela výjimečná univerzálnost a přitom podstatně nižší cena než u konkurence. Místo nákupu několika drahých přípravků si totiž vystačíme s jedinou lahví např. univerzálního čističe, se kterým je možné:
•    Vyčistit povrch pračky, myčky od nánosu prachu
•    Umýt okna a zrcadla
•    Odstranit nečistoty z koupelny, vany a WC
•    Můžete použít i na vytírání podlah a mytí obkladů
•    Vyčistit digestoř, kuchyňskou linku, dlaždičky
•    Umýt vnitřky kuchyňské linky
•    Odstranit pachy z lednice a kuchyňských spotřebičů
•    Použít na praní mastných oděvů, montérek a pracovního oblečení
Univerzál je nyní dokonce ve vánoční vůni, takže si můžete navodit atmosféru svátků s předstihem, což jistě oceníte nejen vy, ale i děti. Už věříte, že vánoční úklid může být i "s nohama na stole" :)?

 

 

NAKUPUJTE ZA VELKOOBCHODNÍ CENY - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny


 

 

Vánoční vůně, které vás vrátí zpátky do dětství

13.10.2015 18:38

Rozhodla jsem se otestovat nové vůně z vánočního katalogu. Tentokrát jsem to pojala netradičně a popsala jsem pocity, které ve mně vzbuzují. Tady je výsledek:

 

Vánoční perníčky: U nás doma jednoznačný vítěz. Když zavřete oči a přivoníte, dostanete se zpět do dětství a předvánočního času, kdy maminka nebo babička pekly plný plech perníčků. Pozor – hrozí nostalgická nálada :)!
Citronová hvězda: Svěží citrusové tóny spolu se skořicí a vanilkou působí velmi osvěžujícím dojmem. Vůně navozuje zdání dokonale uklizené domácnosti, kdy se čeká už jen na příchod Ježíška :).
Zimní pohádka: Hřejivé vánoční koření spolu s příchutí svařeného vína na předvánočních trzích, kdy se těšíte na návrat domů k hořícímu krbu - vůně vyvolávající tyto a podobné fantazie.
Kouzlo Vánoc:  Štedrý den může začít. Za oknem padají sněhové vločky, voní jehličí, horký punč a všude je vidět dětské úsměvy – taková je vůně, která probouzí touhu po poznání tajemství Vánoc.

Tak která je ta vaše oblíbená :)?

 

 

 

NAKUPUJTE SE SLEVOU - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny

 

 

 

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>