Novinky

6 tipů, jak se správně starat o softshellové oblečení

22.09.2015 15:38

Softshell je funkční materiál, který sám o sobě zajišťuje do určité míry voděodolnost a chrání proti větru. Díky tomu se softshellové oblečení stalo oblíbenou součástí našich šatníků. Skoro každý z nás má doma softshellovou bundu, případně kalhoty či čepici. Většinou jsme už slyšeli, že se při jejich praní nesmí používat aviváž.  Víme ale, jak se o softshell správně starat, aby si co nejdéle udržel své speciální vlastnosti a nestal se promokavým?  

Stačí dodržovat těchto 6 pokynů:

 • V první řadě se vždy řídíme doporučením výrobce.
 • Softshellové oděvy často pereme. Spousta lidí si myslí, že častým praním se snižuje funkčnost materiálu – není tomu tak. Naopak je třeba oblečení udržovat čisté, protože nečistotami, prachem a potem se funkční membrána zanáší a softshell  rychle ztrácí své vlastnosti.
 • Před praním zapneme všechny zipy (včetně suchých) a pereme naruby.
 • Pereme zásadně na 30°C, ideálně s méně otáčkami, aviváž nepoužíváme.
 • Sušení má probíhat pomalu, radiátor ani sušička tedy v žádném případě NE! Oblečení stačí pověsit na ramínko, případně rozložit na ručník a nechat uschnout.
 • Používáme impregnaci. Chceme-li zachovat všechny vlastnosti softshellu, je nutné alespoň po každém 5. praní impregnaci použít. Oblečení impregnujeme zásadně čistě vyprané, na vrchní vrstvu, zlehka.

Proč Eurona?

Gel Softshell Perfect má tekutou konzistenci se svěží vůní citrusů. Dokonale odstraní nečistoty i zápach, chrání speciální vlastnosti materiálu. Neobsahuje bělidla ani optické zjasňovače. Můžete ho použít i na ruční praní.

Impregnace na softshell a voděodolné membrány obnovuje hydrofobní a prodyšné vlastnosti. Je šetrná k životnímu prostředí, neobsahuje fluorid uhličitý a hnací plyny.

Oba výrobky jsou v 250ml balení. Impregnace má navíc i rozprašovač. Cena je stejná, 199Kč.S vlastním zákaznickým číslem nakupujete levněji, cena každého z prostředků je pak 167Kč.

Chcete-li znát další tipy a návody, jak si ulehčit práci v domácnosti, případně máte zájem o koupi pracího gelu či impregnace, neváhejte mne kontaktovat. Mohu vám poradit i s tím, kterak nakupovat vše od Eurony v e-shopu přímo u výrobce  za velkoobchodní ceny.

Jaké máte zkušenosti s praním sportovního a softshellového oblečení vy? Podělte se o své zážitky :).

 

 

 

NAKUPUJTE SE SLEVOU - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny


 

 

Pohotovostní žehlička jako dárek

21.09.2015 11:31

Všichni noví zákazníci, kteří do konce září nakoupí v e-shopu na stránkách www.euronabycerny.com a před vyplněním dodací adresy zadají jako heslo od poradce číslo 420-8371524955, získají okamžitou a trvalou slevu na všechny nákupy.  Pohotovostní žehličku (100 ml balení) ode mne dostanou jako dárek za první objednávku. Ať Vám ulehčí práci s žehlením stejně  jako mně :)!

Aby nám pračka a myčka co nejdéle vydržela

13.09.2015 17:05

Už jste někdy přemýšleli o tom, že to, co není samo čisté, nemůže dobře vyprat ani umýt?  Řeč je o našich dvou velkých pomocnících v domácnosti – pračce a myčce. Ačkoliv mohou na první pohled vypadat krásně, jejich útroby (trubky, zadní část bubnu, filtr) už na tom tak dobře být nemusí. A sáhněme si do svědomí – čistíme pračku a myčku pravidelně? Čistíme ji vůbec? Já dlouho netušila, že je něco podobného nutné. Až po setkání s Euronou a seznámení se s výrobky jsem zjistila, že existuje něco jako čistič pračky, resp. myčky. K čemu tedy slouží a co umí?

 

Čistič pračky

 • Kromě perfektního odstranění usazenin vodního kamene v bubnu a v odpadním systému zbaví pračku také usazenin z plnidel pracích prášků. Tato plnidla používají všichni výrobci pracích prášků běžně dostupných v drogeriích.
 • Před přechodem z komerčních prášků na ekologickou drogerii je nutné použít celé balení čističe, než bude pračka opravdu svěže vonět. Pokud pračka nebyla čištěna delší dobu, může být nutné vyčistit ji opakovaně. Zažila jsem i pračku, kde se muselo použít rekordních 5 balení čističe, protože z ní stále teklo zelené páchnoucí cosi. Nakonec se vše podařilo, pračka voněla a – dle slov majitelky – daleko lépe prala.
 • Použití: Do prázdného bubnu nasypeme obsah sáčku a dáme prát na co nejdelší a nejteplejší program. POZOR - bez předpírky, jinak vám celý čistič velmi rychle vyteče do odpadu.
 • Pračku doporučuji čistit 3-4x do roka. Pokud to děláte skutečně  pravidelně, stačí dát jen polovinu balení čističe.

 

Čistič myčky

 • Odstraní usazeniny vodního kamene, mastnoty a zbytky jídel z myčky nádobí.
 • Je vhodné používat ho, stejně jako čistič pračky, 3-4x ročně.
   

Osobně používám čističe pračky a myčky od Eurony pravidelně. Jsem si jistá, že i díky tomu mi pračka dobře slouží už skoro 12 let a myčka 5 :).

Chcete-li znát další tipy a návody, jak si ulehčit práci v domácnosti, případně máte zájem o koupi čističe, neváhejte mne kontaktovat. Mohu vám poradit i s tím, kterak nakupovat vše od Eurony v e-shopu přímo u výrobce  za velkoobchodní ceny.

 

 

NAKUPUJTE SE SLEVOU - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny

 

 

 

 

Jak vyčistit dětská pítka a sportovní láhve?

03.09.2015 14:51

Známe to všichni – pořídíme si plastovou sportovní láhev či dětskou lahvičku s pítkem.  Zpočátku je krásná a my jsme nadšení, jak je lehká a nerozbitná. Časem ale přijdeme na to, že co se týče údržby, už to tak úplně  jednoduché není. Pouhé vypláchnutí nestačí, myčka ji také dokonale neumyje, a tak časem může začít nevonět, nedej bože přímo i páchnout plísní.

 

Zvláště pítka jsou zapeklitá věc, a to jak u dětských lahví, tak i u těch sportovních. Osobně jsem to vždy řešila nejrůznějším spařováním horkou vodou apod., ale po určité době to pokaždé dopadlo tak, že jsem láhev prostě vyhodila a koupila novou.

 

Když jsem v dubnu začala používat přípravky od Eurony, zjistila jsem, že existuje cosi s názvem Univerzální multifunkční agent. Moc jsem si neuměla představit, co to je a k čemu všemu to může být dobré, ale když mi kamarádka řekla, že jím čistí mj. právě i dětské a sportovní plastové láhve včetně pítek, rozhodla jsem se to zkusit.

 

Do láhve, na které jsem se rozhodla experiment provést, jsem nasypala čajovou lžičku Agenta (je to takový hrubší prášek – drobounké kuličky) a zalila vařící vodou téměř až po okraj. Pozor – jak jsem záhy zjistila, je třeba to provádět ve dřezu. Nastane totiž efekt „Hrnečku, vař!“, přípravek začne značně pěnit a může i opustit čištěnou nádobu. Pítko jsem dala do plastové misky (ano, a misku už opravdu do dřezu) a udělala totéž: dala 1 lžičku Agenta a zalila vařící vodou. Nechala jsem vše působit asi 10 minut, pak láhev i pítko pečlivě propláchla a nestačila jsem se divit – vše bylo jako nové.

 

Je mi moc líto, že mne nenapadlo celý pokus nafotit. Abych přece jen nějaké fotografie získala, vyčistila jsem ještě nerezovou termosku s pítkem. Ta po čistící proceduře uvnitř úplně zářila a pítko také prokouklo, což je dobře vidět na snímcích.

Od té doby má Agent v naší domácnosti své čestné místo, protože je opravdu multifunkční: již jsem s ním zvládla vyčistit kromě výše zmíněného i zaprané skvrny v podpaží na bílých bavlněných tričkách, ucpaný odpad v koupelně a dokonce i skleničky od svíček.

 

Chcete-li znát další tipy a návody, jak vám může Agent ulehčit v domácnosti práci, případně máte zájem si ho pořídit, neváhejte mne kontaktovat. Ukážu vám, jak si můžete nakupovat v e-shopu přímo u výrobce  za velkoobchodní ceny.

 

NAKUPUJTE SE SLEVOU - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny


  

Připravit...pozóóór...slavíme!

28.08.2015 10:29

Proč? Protože právě vychází nový katalog Eurona plný toužebně očekávaných novinek. Nebudu vás dlouho napínat a jdu rovnou k věci, resp. k tomu, co máme nového :) :

 

•    Aviváž s kondicionérem Diamond Sky (kód 1144) – kromě krásné vůně na ní oceníte, že se jedná o speciální ANTIALERGICKOU parfemaci (neobsahuje složky, na které alergici nejvíce reagují). Aviváže od Eurony obecně alergizují minimálně, ale tato je ještě speciálně upravená. Navíc je parfém v této aviváži stabilizovaný, takže vám prádlo vydrží vonět ještě 3 týdny po vyprání.
•    Sašetka Diamond Sky (kód 1145)
•    Impregnace na softshell a voděodolné membrány (kód 1146) – dlouho očekávaný výrobek :). Oproti konkurenci, která používá škodlivý fluorid uhličitý a hnací plyny jako je propan butan, jsou v našem výrobku siloxany (laicky řečeno - vytváří "silikonovou" vrstvu, která odráží vodu) a emulgátory, které na druhou stranu způsobí přilnutí k povrchu. Zároveň umožňuje prodyšnost materiálu. Je vždy ale nutné impregnovat vyprané oblečení, jinak si zaimpregnujeme prach a špínu, čímž voděodolnost materiálu samozřejmě snížíme.
•    Pohotovostní žehlička (malá - kód 1148 i velká - kód 1147) v parfemaci Cashmira
•    Univerzální úklidový čistič s parfemací New Wave (kód 3236) – „univerzál“ v 500 ml balení na opakovaná přání zákazníků :).

•    Parfém do vodních vysavačů s vůní Livienne (kód 3235) – je-li luxusní prémiová vůně Livienne vaší oblíbenou, můžete si ji užívat i při vysávání

•    Odstraňovač cemento-vápenatých povrchů v novém 500 ml balení (kód 3237) - pokud malujete, neznám nic lepšího na následný úklid! Výborný i na čištění akvárek.
•    Čistič plastů (kód 3238) – také nově v 500 ml balení a navíc s praktickým rozstřikovačem ke snadnější aplikaci. Doporučuji používat pravidelně, aby váš plastový nábytek nebo okna vydržela co nejdéle jako nová. Poradí si i s letitou špínou (vyčistil starou plastovou židli, která stála zákaznici 10 let na balkoně, a do bílé barvy měla hodně daleko), ale prevence je přece jen méně namáhavá :).
•    Prostorová aromatika New Wave! (kód 3239), Meruňková kráska (kód 3240) a Magická láska (kód 3241) - aromatika mají nové složení, aby déle a lépe voněla.
•    Hydratační pleťové tonikum (kód CC6666) a Čistící pleťový gel (kód CC6667) z řady New Uniqua – pozor, bude v prodeji až od 20.9.
Spousta výrobků byla inovována – některé mají nové vlastnosti, některé design, některé oboje :). Máme nové vzorečky – můžete vyzkoušet krémy New Uniqua a také Univerzální čistič. Vzoreček nové aviváže Diamond skye dostanete automaticky jako dárek, pokud v září objednáte alespoň za 1599,- Kč v katalogových cenách.
Na nový katalog se můžou registrovaní zákazníci, kteří udělali v posledních 3 měsících alespoň jeden nákup, těšit v pondělí 31.8., kdy ho najdou ve schránce. Ostatní jej budou mít automaticky v balíku, pokud objednají od 1.9. do 18.9.
Zákazníkům, kteří se budou registrovat nově, přijde spolu se zbožím už od pátku 28.8., samozřejmě také zdarma.

 

 

 

NAKUPUJTE SE SLEVOU - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny                  

 

 

Bez čeho bych už na dovolenou nejela

03.08.2015 12:14

Prázdniny se překlopily do své druhé poloviny, dovolené jsou v plném proudu a počasí nám tentokrát opravdu přeje. Před týdnem jsem se vrátila z cest po Římě a Toskánsku, a protože jsem s sebou vezla několik výrobků od Eurony k otestování, podělím se o zkušenosti, než zase zmizím na cesty po Čechách. Nejprve však musím zmínit své nadšení z práce „sama na sebe“ – neumím si představit mít nárok na volno 5 týdnů v roce a jako matka dvou školou povinných dětí složitě řešit, kam s nimi o prázdninách. V případě zájmu se ráda podělím o tipy, jak si umožnit podobný životní styl :).

Co jsem tedy na dovolenou vzala a co se nám osvědčilo? Největší nadšení dětí i nás dospělých bylo jednoznačně z Aloe vera S.O.S. spreje, který nás opakovaně zachránil, když jsme se i přes opalovací krém s faktorem 50 nejprve v Římě, a pak i u moře, celkem ošklivě spálili. Okamžitě po návratu z výletu/koupání a osprchování jsem všem včetně sebe nastříkala postižená místa a během velmi krátké doby to přestalo bolet, což jsem ocenila hlavně v případě dětí. Spáleniny jsem natírala opakovaně několikrát denně a díky tomu jsme se, k mému velkému překvapení (u sebe jsem něco takového ještě nezažila), nikdo ani nezačal loupat.

Dále jsme byli všichni vybaveni repelentními náramky a opět musím velmi chválit, štípanců jsme oproti minulým letům měli naprosté minimum. Těch pár, co jsme přece jen ulovili, jsem ošetřovala opět SOS sprejem, který mi je podstatně sympatičtější než např. Fenistil z lékárny (navíc jsem se snažila vzít s sebou co nejmenší možné množství věcí, takže jsem často volila ty víceúčelové) a udělal naprosto stejnou službu – svědění ustalo. Také jsem ho používala jako pleťovou vodu, když mi došla ta, co jsem měla s sebou a byla jsem natolik spokojená, že jsem si objednala další balení, které mám převážně k tomuto účelu.

Dobrou zkušenost jsme udělali i s Aktivním chladivým konopným krémem, který jsem koupila kvůli osvěžení unavených nohou po výletech. Nejvíc jsme ho s manželem ocenili po ušlapání 23 kilometrů po rozpáleném Římě, to jsme si chladivý pocit na nohách opravdu užili :). Kamarádce pro změnu zklidnil velmi nepříjemnou sluneční alergii. Pokud plánujete aktivní dovolenou s pěší turistikou, jistě vám krém udělá neocenitelnou službu.

Posledním, co mi velmi zpříjemnilo cestování, jsou prostorová aromatika. Souvisí to s mým přecitlivělým nosem – velmi špatně totiž snáším jakékoli nelibé pachy včetně těch v hotelových pokojích, takže s sebou vždy nějaké aromatikum vozím/nosím v kabelce. Teď v létě je mým favoritem Ledový vítr – lehká, osvěžující vůně. Vždy po příjezdu na místo ubytování   jsem celý prostor vystříkala výše zmíněnou vůní a hned jsme se cítili jako doma :).

Veškeré výrobky od Eurony můžete koupit buď u mě, nebo v eshopu na stránkách www.euronabycerny.com - tam pro okamžitou slevu zadejte vstupní heslo od poradce 420-8371524955.

Ráda zodpovím případné dotazy dotazy týkající se produktů a všem přeji nádherné léto plné voňavých zážitků nejen s Euronou :).

 

 

NAKUPUJTE SE SLEVOU - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny


 

 

 

K čemu lze v domácnosti použít univerzální úklidový prostředek

26.06.2015 21:20

Univerzální úklidový prostředek – nebo univerzál, chcete-li - je skutečně multifunkční záležitost. Navíc se jedná o koncentrát, takže z jednoho litrového balení naředíte cca 33 půllitrových láhví s velmi účinným přípravkem, což vydrží čtyřčlenné rodině zhruba na rok. .

Na co vše lze univerzál použít:

 • k odstraňování samolepek - nanést neředěný a nechat působit cca 30 minut
 • k vyhubení mšic a jako postřik na pokojové květiny - postříkat roztokem z rozprašovače v poměru 25 ml univerzál a 475 ml voda
 • na mastné skvrny na oblečení či na skvrny od propisky - neředěný nalít na skvrnu a nechat působit až do dalšího praní
 • obecně na skvrny - v kombinaci s přípravkem Bio-Stain výborně odstraňují většinu skvrn
 • místo pracího prášku na propocené a zaprášené oblečení
 • na sporák a kolem sporáku - odstraní mastnotu
 • na umývání nádobí
 • na zašlé nádobí – nastříkat, nechat působit alespoň 30 minut a pak umýt
 • přidat dva až tři střiky naředěného univerzálu do myčky k prášku nebo tabletě
 • naředěný v rozprašovači (30 ml univerzál a 470 ml voda) na hrnce, pokud je špatně umyje myčka 
 • před umytím nastříkat zaschlé hrnce, nechat působit a pak umýt či vložit do myčky – díky tomu se hrnce nemusí namáčet a zbytečně drhnout
 • na praní kuchařského apod. bílého oblečení apod.  - v poměru 1:4 namočit a vyprat
 • levandulový univerzál je výborný odpuzovač hmyzu
 • možno přidávat k praní do pračky 20 ml univerzálu, nechat projít prací cyklus na 60°C -  tím se odstraní černý mázek kolem gumy a odtokové hadice pračky
 • neředěný nanést na mřížku digestoře, zafixovat papírovými utěrkami (tzn. položit je na to), nechat působit dle stupně znečištění hodinu až dvě a pak umýt
 • odstraní černý olejový šmír jak z pracovního oděvu (namočit), tak i z rukou 
 • možno dát do zásobníků místo mýdla – odmašťuje
 • naředěný k čistění motoru a různých dílů od mazu
 • naředěný na sušené květiny - zbaví se prachu a krásně se oživí
 • k umytí bot
 • na pánve od oleje - naředěný nastříkat, nechat chvilku působit a pak opláchnout
 • na jakékoliv skvrny na koberci
 • na pomalované zdi od voskovek (děti) - zde záleží na barvě, jakou je vymalováno, z každého nátěru to jde jinak dolů
 • na umytí oken a rámů
 • na mytí auta
 • po úklidu vylít kbelík na trávu, ke stromečkům nebo k venkovním květinám – vše krásně poroste a rozkvete
 • na vyčištění kartáčů na vlasy
 •  do vstřikovačů do auta – zde ale nutná opatrnost: musí se dát opravdu kapka, jinak budou na skle šmouhy
 • neředěný nanést na stříbrné šperky a zafixovat kuchyňskou utěrkou (tzn. „naplácnout“ ji na to), nechat působit asi30 minut, pak umýt a doleštit
 • na odstranění smůly např. z podlahy - nanést, nechat působit, setřít; na smůlu lze použít i gel s abrazivní složkou pro silně znečištěné ruce

Poměr ředění: 
- do láhve s rozprašovačem: 30ml přípravku + 470ml vody 
- do kbelíku na vytírání: 10 ml přípravku na 4 litry vody, nebo - ještě lépe - 5x stříknout už naředěný přípravek z láhve s rozprašovačem

 • 6 parfemací: černý hrozen, pomeranč, levandule, zelená, ledová tříšť, swifter (ovocná vůně)
 • lze použít na podlahy (linoleum, dlaždice, mramor, impregnované dřevo,…)
 • v koupelnách  - na vany, umyvadla, sprchové kouty, toalety, glazurované dlaždice
 • na ostatní povrchy v domácnosti - omyvatelné zdi, kliky, lakované dřeva, odpadkové koše
   

POZOR: Nesmí se používat na dřevo neošetřené lakem či barvou. Pokud se na mytí podlahy použije příliš velké množství přípravku, může podlaha lepit a/nebo na ní být šmouhy. V takovém případě doporučuji buď snížit dávkování, anebo přejít na speciální prostředek na konkrétní typ podlahoviny.

 

 

NAKUPUJTE ZA VELKOOBCHODNÍ CENY - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny

 

Jak se vybavit na letní dovolenou

12.06.2015 12:29

Kamarádka se vrátila z dovolené v Řecku, na kterou si ode mě koupila několik výrobků od Eurony. Slíbila, že  po návratu poreferuje, jak byla spokojená a tady je výsledek:

Korekční ochranný šampon + kondicionér (slunce+bazén+moře)
Má ochránit vlasy a pokožku před slunečním zářením, chlorovanou nebo mořskou vodou. Kamarádka byla nadšená, má dlouhé vlasy a prý byly krásné, lesklé, pružné, neelektrizovaly.

S.O.S. sprej s Aloe Vera 85% + 19 léčivých bylin
Ideální po opálení od sluníčka, zklidňuje, hydratuje a chladí pokožku. A uplně nejlepší je v kombinaci s bambuckým máslem -  nastříkat SOS a do toho vetřít bambucké máslo. Jako tip bych doporučila používat vychlazené z ledničky.

Bambucké máslo s rakytníkem a Vitamínem E
Má opravdu všestranné využití a to po celý rok. V souvislosti s letní dovolenou bych zmínila především jeho pozitivní účinek na sluneční alergii, ochranu citlivé pokožky, místo balzámu na rty. Během slunění vyživuje, hydratuje a současně chrání před slunečními paprsky a zbarvuje pokožku zlatou barvou. Kamarádka použila jak na sebe a manžela, tak i na děti a spokojenost.

Gel na ruční praní a cesty
Ideální pro rychlé přeprání plavek, klidně i ve studené vodě. Stačí opravdu malinko, tvoří bohatou pěnu a spolehlivě odstraní zbytky chloru, soli a opalovacích krémů. Navíc krásně voní. Pokud na dovolené všechen nespotřebujete, můžete v něm po návratu prát i v pračce.

Náramek proti klíšťatům, komárům a všelijaké havěti
Tento náramek kamarádka s rodinou v Řecku opravdu ocenili. Byl prý klid od protivných komárů a ještě jim příjemně voněl. Už mám nakoupeno na naši dovolenou :). Dělá se modrý pro pány/kluky a růžový pro dámy/holčičky.
Objednací kód: 3168 modrý, 3169 růžový. Cena 199Kč.

Cestovní žehlička ve spreji
Nemůže chybět v žádném zavazadle! Se svým objemem ji můžete vzít i na palubu letadla a vypadat i na dovolené skvěle a nažehleně. Kamarádka ji využila i na manželovy košile a prý  nepoznal, že je po vybalení z kufru nežehlila :). Taktéž pořídím, žehlení mezi mé koníčky nepatří a na dovolené už vůbec ne :).
Objednací kód 1103, cena 58Kč.

Snad Vám výše uvedené pomohlo udělat si představu o tom, co vše se bude na dovolené hodit. V případě zájmu mohu cokoli objednat (nebudete platit poštovné, jako kdybyste si objednali z eshopu), případně poradím, jak nakupovat u Eurony za velkoobchodní ceny.

 

 

 

 

NAKUPUJTE SE SLEVOU - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny     

akční nabídka květen - červen

01.05.2015 19:56

Kompletní akční nabídku pro květen a červen naleznete zde:

 

 

 

NAKUPUJTE SE SLEVOU - uveďte vstupní heslo pro hosta 420-8371524955

Odkaz na oficiální stránky Eurona by Cerny                  

 

<< 1 | 2 | 3 | 4